Οι Δίπλες είναι ένα τοπικό, παραδοσιακό γλύκισμα, που συναντώνται ευρέως σε όλη την Πελοπόννησο. Η προέλευσή τους εντοπίζεται στην Κλασική Εποχή της αρχαίας Ελλάδας.
Παρασκευάζονται με αλεύρι, αυγά, ζάχαρη και λάδι. Τηγανίζουμε λεπτές, μακριές λωρίδες ζύμης, μέχρι να γίνουν τραγανές και χρυσαφένιες, τυλίγοντάς τες και δίνοντάς του σπιράλ φόρμα. Εφόσον είναι έτοιμες, απο πάνω τις περιχύνουμε με μέλι, τριμμένο καρύδι και κανέλα. Αυτό το γλυκό έδεσμα σερβίρεται συνήθως σε ειδικές περιστάσεις, όπως είναι ο αρραβώνας και ο γάμος.
Για την όποια απορία ή αίτημά σας, στείλτε μας μήνυμα μέσω E-mail ή των Social Media ή καταχωρήστε την παραγγελία σας όποτε εσείς θέλετε και εμείς θα επικοινωνήσουμε μαζί σας το συντομότερο δυνατό!
Ακόμη και εκτός του αναγραφόμενου ωραρίου μας, θα προσπαθήσουμε να σας απαντήσουμε το μέγιστο εντός 24ώρου.
Σας ευχαριστούμε!
Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη 9.00-13.00
Πέμπτη 17.00-22.00
Παρασκευή, Σάββατο 9.00-13.00
Κυριακή 17.00-19.00
Μείνετε ενημερωμένοι με τις ειδήσεις και τις προσφορές εγγραφείτε στο ενημερωτικό δελτίο μας